Cebulowe Multiamiibo

Dla wszystkich, którzy jakimś cudem nie są jeszcze fanami Nintendo, spieszę z wyjaśnieniem czym są figurki Amiibo. Są to niedorzecznie drogie gadżety, przedstawiające postacie z gier Nintendo, wyposażone w chip NFC. Figurka jest rozpoznawana przez konsole Wii U, 3DS i Switch. Możliwa jest też jej personalizacja przez nadanie nazwy i przypisanie do identyfikatora użytkownika. Jeśli dorzucimy do tego naprawdę solidne wykonanie Amiibo, to dostajemy w efekcie ciekawy gadżet kolekcjonerski. Ale jak się okazuje Amiibo to nie tylko produkt dla syllogomanów. Nintendo implementuje w swoich grach mechanizmy, które dają nam bonusy w momencie zbliżenia figurki do konsoli. W grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild przyłożenie figurki daje nam drop smakołyków prosto z nieba. Możemy z tego skorzystać raz dziennie dla danej figurki. Dodatkowo Amiibo przedstawiające postacie z gier z serii The Legend of Zelda powoduję pojawienie się skrzyni z losowym ekwipunkiem. Jako że zbieranie zasobów jest bardzo istotnym elementem mechaniki BotW, tego typu prezenty są mile widziane i bardzo ułatwiają grę, szczególnie we wczesnym jej etapie. Nic więc dziwnego, że zapragnąłem poszerzyć moją kolekcję (aktualnie trzech) figurek…
Udało mi się znaleźć zestaw pięciu Amiibo z BotW w cenie 499 złotych i wierzcie mi, że to nie jest zła oferta. Gdyby kupować figurki osobno to wliczając przesyłkę na pewno nie zamkniemy się te tej kwocie. Pomyślałem więc sobie: „Hej, przecież to jest tylko NFC, musi być sposób, żeby wyprodukować sobie taka figurkę własnoręcznie”. Po krótkim rozpoznaniu w sieci okazało się, że sposów jest i to nie jeden. Ja wziąłem na warsztat ten oparty o Arduino. Oprócz głównego modułu potrzebny będzie programator RC522, który szczęśliwie znajdował się w moim zestawie. Jedyne, czego mi brakowało to tagi typu NTAG215. Zestaw 50 tagów można kupić na AliExpress za około 40 złotych, co też niezwłocznie uczyniłem. Czekając na paczkę z Szanghaju zabrałem się za bazę dla moich figurek. Wymyśliłem sobie, że najbardziej optymalny będzie sześcian, ponieważ pozwoli mi osadzić sześć tagów na stosunkowo małej konstrukcji. Nie byłym tylko pewien, że tagi nie będą jakoś interferować, jako że ich teoretyczny zasięg to 20 centymetrów. Nie bacząc jednak na to, zbudowałem konstrukcję wykorzystując tekturę falistą, klej w pistolecie, taśmę dwustronną i papier fotograficzny. Poniżej można zobaczyć, jak prezentuje się gotowy projekt.
Przygotowałem też Arduino i przetestowałem układ na oryginalnych figurkach. Do zapisywanie i odczytywanie tagów użyłem programu Amiibomb. Jedyny problem, jaki się u mnie objawił, polegał na tym, że figurka odczytywana była poprawnie tylko w momencie, gdy trzymałem ja w powietrzu około jednego centymetra nad czytnikiem. Podejrzewam, że to samo tyczy się zapisywania. Początkowo kładłem figurki na czytniku RC522 i efekt był taki, że połączenie było przerywane. Być może jest to problem wyłącznie mojej konstrukcji, jednak zmarnowałem na to trochę czasu myśląc,że albo coś źle połączyłem, albo mam jakiś zimny lut.
Jak tylko przyszły tagi od razu skleciłem konstrukcję do kupy (tagi są pod zdjęciami i warstwą dwustronnej taśmy klejącej) i przystąpiłem do nagrywania. Już na tym etapie okazało się, że nie ma żadnej interferencji i wszystkie sześć tagów zapisało się poprawnie. Ostatni etap, czyli weryfikacja „multifigurki” na Switchu możecie zobaczyć na filmiku.
This entry was posted in Gry.

4 Responses to Cebulowe Multiamiibo

 1. masonha says:

  Welcome everyone ! I’m Mason Hart.
  Even though I jokingly credit my aunt for my writing talent, I know that it is a ability I have fostered from childhood. Though my aunt is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite educator. I was always so excited in science when we had to do a research paper .
  Now, I help current pupils achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to schools because I understand the obstacles they must overcome to graduate.

  Mason Hart – Academic Writer – Leadershipeducationnelenhaiti Corp

 2. bethany says:

  Hi everyone , I’m Bethany.
  Welcome to my website . I started writing in my early school years after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing talent with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about aiding the students of the future in their school career. When they don’t have time for their paper , I am there to help.

  Bethany Haynes – Professional Academic Writer – Robcostudio Company

 3. jackall says:

  My name is Jack. And I am a professional academic writer with many years of experience in writing.

  My goal is to solve problems related to writing. And I have been doing it for many years. I have been with several associations as a volunteer and have assisted people in many ways.
  My love for writing has no end. It is like the air we breathe, something I cherish with all my being. I am a full-time writer who started at an early age.
  I’m happy that I`ve already sold several copies of my poems in different countries like England and others too numerous to mention.
  I also work in an organization that provides assistance to many clients from different parts of the world. Students always come to me because I work no matter how hard their projects are. I help them to save money, because I feel fulfilled when people come to me for professional help.

  Ghost Writer – Jack – //www.asaformat.com/]Asaformat Band

 4. bentleyw says:

  Welcome everyone ! I’m Bentley.
  Even though I jokingly credit my aunt for my writing talent, I know that it is a talent I have fostered from childhood. Though my grandmother is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite teacher . I was always so excited in English when we had to do a research writing assignment.
  Now, I help current learners achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to students because I understand the obstacles they must overcome to graduate.

  Bentley Werner – Academic Writing Professional – //www.mscn.org/]Mscn.org Company

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *